Balıkayağı Köprülü Kavşağı’ndaki çalışmalar, 18 ay olarak ihale edilmişti. Ancak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, çalışmaların 5 ay içinde tamamlanacağını açıklamıştı.
Köprü inşaatının yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanacağı, yol ve altyapı çalışmalarının ise 3 ay içerisinde tamamlanacağı tahmin edilmektedir. Bu durumda, Balıkayağı Köprülü Kavşağı’ndaki çalışmaların Aralık 2023’te tamamlanması beklenmektedir.
Ancak, çalışmalarda herhangi bir gecikme yaşanması halinde, tamamlanma tarihi de uzayabilir.
Köprü inşaatı, Balıkayağı Bulvarı’nın iki yakasını birbirine bağlayacak ve trafik akışını rahatlatacak. Yol ve altyapı çalışmaları ise, kavşağın daha güvenli ve konforlu bir hale gelmesini sağlayacak.